3 powody dla których warto zmienić konto

Jeszcze parę lat temu za możliwość korzystania z karty płatniczej, należało zapłacić. Obecnie większość instytucji bankowych oferuje rachunki całkowicie za darmo. Mimo to, wiele osób wciąż płaci za prowadzenie konta osobistego, najczęściej z przyzwyczajenia. Poniżej znajdziecie 3 powody, dla których warto zmienić konto bankowe.

Nie ma sensu przepłacać

Kiedyś opłaty za prowadzenie konta bankowego były standardem, obecnie prawie każdy bank oferuje rachunek darmowy. Jeżeli wciąż ponosimy koszty związanie z jego posiadaniem, najwyższy czas poszukać korzystniejszego rozwiązania. Tym bardziej, jeżeli bank podnosi opłaty. Przed podpisaniem umowy, warto dokładnie prześledzić cennik oraz sprawdzić, czy nie ma przypadkiem żadnych ukrytych kosztów, które w przyszłości mogłyby nas zaskoczyć.

Konkurencyjne oferty

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu, trudno byłoby sobie wyobrazić możliwość wykonywania przelewów za pośrednictwem bankowości elektronicznej, obecnie nikt nie zaprząta sobie głowy wypełnianiem druków bankowych czy staniem w kolejce do kasy. Technologia bardzo szybko idzie do przodu, banki muszą za nią nadążać i oferować klientowi coraz lepsze oferty, aby nie zostać w tyle za konkurencją. Nawet, jeżeli przyzwyczailiśmy się do dotychczasowego banku i czujemy się z nim w pewny sposób związani, to w tym wypadku warto odrzucić sentyment i wybrać rzeczywiście najkorzystniejsze konto bankowe, za które nie będziemy ponosić wysokich opłat. Większość instytucji bankowych stara się iść z duchem czasu, chociaż można znaleźć też takie instytucje, w których zasady i warunki nie zmieniały się od kilku lat.

Nowy klient ma lepiej

Dużą zaletą poszukiwania produktów finansowych jest to, że nowi klienci mogą liczyć zazwyczaj na dużo lepsze warunki, niż stali klienci. Banki chcą w ten sposób zachęcić potencjalnego konsumenta do skorzystania z oferty.

Leave a Reply