Od 2017 r. wkład własny wzrośnie do 20%. Co z MdM-em?

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie większości z nas. Niestety zazwyczaj, aby móc je ziścić musimy zaciągnąć kredyt hipoteczny, który obciąża nasz domowy budżet na bardzo wiele lat. Jeśli chcemy skrócić czas kredytowania, najlepiej posiadać przynajmniej 30% wkładu własnego, niestety nie każdy dysponuje takimi oszczędnościami. Jeżeli zastanawiacie się nad wnioskowaniem o kredyt z 10-15% wkładem własnym, musicie się pośpieszyć, gdyż od nowego roku wysokość wkładu własnego wzrośnie do 20% ceny nieruchomości.

Czy znikną kredyty z wkładem własnym 10%?

Zmiany w zasadach kredytowania nie są oczywiście jednoznaczne z tym, że znikną kredyty z wkładem 10%, uzyskanie takiego kredytu będzie nadal możliwe w 9 bankach takich jak Alior Bank, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, mBank i PKO Bank Polski. Jest to możliwe dzięki przepisom Rekomendacji S. – kredytobiorca może otrzymać kredyt z 10% wkładem własnym, jeżeli zobowiąże się do ubezpieczenia brakujących 5% albo wykaże dodatkowe zabezpieczenie spłaty zadłużenia. Niestety im mniejszy wkład własny, tym wyższa marża.

Expander kontakt

Dopłaty MdM

Jeśli szukacie sposobu na ominięcie wymogu wpłaty 20% ceny nieruchomości, warto pomyśleć o skorzystaniu z dofinansowania Mieszkanie dla Młodych. Rządowa dopłata może okazać się bardzo dobrym wyjściem z sytuacji. Ponieważ zainteresowanie takim dofinansowaniem jest duże, wnioski o dopłaty MdM należy składać jeszcze na początku roku. Kolejka chętnych jest długa, ale każdy ma szansę na otrzymane wsparcia od państwa.

Expander Warszawa kontakt

Zakup domu lub mieszkania to bardzo ważna decyzja, która ma wpływ na całe nasze życie. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to bardzo duża odpowiedzialność, gdyż obciążamy swoje finanse na przynajmniej 20 lat. Pamiętajmy, aby nie podejmować takiej decyzji pochopnie i wcześniej zgromadzić jak najwięcej oszczędności, wówczas kredyt będzie tańszy i szybciej będziemy mogli go spłacić. Nie warto decydować się na branie pożyczki, gdy nie mamy odłożonych pieniędzy, gdyż może okazać się, że raty w pewnym momencie nas przerosną.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply