Ranking kredytów samochodowych kwiecień/maj 2016

Na zakup samochodu nie zawsze każdy z nas posiada wystarczająca ilość gotówki. Istnieje wiele możliwości na zdobycie brakującej kwoty – można pożyczyć od rodziny czy znajomych, zdecydować się na leasing lub kredyt na kupno samochodu. Najczęściej wybieranym produktem jest kredyt – ogólnie dostępny, niezbyt kosztowny i pewny. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kredytu? Jakie oferty są godne uwagi?

Koszt kredytu

Na całkowity koszt kredytu, także samochodowego wpływa niewątpliwie oprocentowanie, koszty dodatkowe (prowizje, marże itd.) i wymagane zabezpieczenia. Przy kredycie samochodowym istotny jest wiek auta, na który chcemy przeznaczyć zdobyte pieniądze (zwykle starszy samochód to wyższe oprocentowanie kredytu), wartość samochodu i okres na jaki chcemy kredyt zaciągnąć. Nie bez znaczenia pozostaje wkład własny wnioskującego.

Z najbardziej popularnych ofert kredytów samochodowych na uwagę zasługuje propozycja:

Alior Banku – z okresem kredytowania do 5 lat, kwotą kredytu nawet do 150 tysięcy zł i gwarancją oprocentowania nominalnego 5% w skali roku i szybką decyzją kredytową;
BGŻ BNP Paribas – z okresem kredytowania do 8 lat, kwotą kredytu do 150 tysięcy zł i zmiennym oprocentowaniem już od 4,99% w skali roku, z przeznaczeniem na auta nowe i używane;
Getin Bank oferuje kredyt nawet na okres 10 lat, na 110% wartości samochodu, z możliwością wyposażenia auta, brakiem ograniczeń dotyczących wieku samochodu i oprocentowaniem nie wyższym niż 9,99% rocznie;

Santander Consumer Bank z kolei oferuje kredyt na maksymalnie 7 lat do 150 tysięcy zł i zmiennym oprocentowaniem nominalnym kredytu. Santander akceptuje każde źródła dochodu wnioskującego, więc ta oferta jest atrakcyjna głównie dla osób bez umowy o pracę, uzyskujących dochody np. z umowy o dzieło.

Na koszty kredytu nie składa się jedynie wymienione powyżej oprocentowanie. Doliczyć należy obowiązkowe ubezpieczenie, także auto casco, prowizję banku i inne czynniki wymienione w umowie kredytowej – o szczegóły należy pytać bezpośrednio w placówce banku. Najczęściej banki wymagają też odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. Zwykle to cesja polisy ubezpieczenia auto casco, która w razie wystąpienia szkody, czy kradzieży pojazdu w pierwszej kolejności zaspokaja bank, do wysokości pozostałej do spłaty należności z tytułu kredytu (bank najczęściej posiada 49% praw do pojazdu, jest jego współwłaścicielem, więc wiążą się z tym pewne utrudnienia dotyczące np. dysponowania autem, jego sprzedażą itd.).

Poszukując atrakcyjnej oferty należy porównać kilka produktów dostępnych na rynku i zdecydować także, w jakiej walucie najkorzystniej zaciągnąć kredyt. Kredyty samochodowe dla potencjalnych nabywców są dobra metodą na sfinansowanie zakupu auta. Jeśli wybierzemy już korzystną ofertę kredytową, można dodatkowo zastanowić się nad zabezpieczeniem w postaci np. ubezpieczenia na wypadek utraty pracy, choroby czy śmierci. Takie rozwiązania zabezpieczą nie tylko nasz majątek, ale w przypadku ewentualnego zdarzenia także naszych najbliższych. Kredyty na zakup samochodu nie są najczęściej długotrwałe – zwykle to okres 5-8 lat, ale w obecnych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć ryzyka wystąpienia powyższych okoliczności. Lepiej dopłaci do ubezpieczenia, niż żałować, gdy dotknie nas jakieś nieoczekiwane zajście w przyszłości.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply