Dlaczego warto dodać Apple Pay do bankowej aplikacji mobilnej?

Płatności mobilne Apple Pay podbijają świat użytkowników niezwykle popularnych urządzeń marki Apple. Chcąc z nich korzystać, musimy połączyć swoją kartę płatniczą (Visa lub MasterCard) z Apple Wallet. Aby to zrobić, nie jest konieczne korzystanie z bankowej aplikacji mobilnej, jednak warto połączyć te dwa narzędzia, ponieważ ułatwi to nam kontrolę wydatków.

Dodając Apple Pay do aplikacji mobilnej, będziesz cały czas na bieżąco ze wszystkimi swoimi płatnościami i stanem rachunku bankowego, możesz także ustalić limity transakcyjne, co zapobiegnie nadmiernej rozrzutności. Sprawdź, jak korzystać z Apple Pay w połączeniu z aplikacją mobilną banku.

Jak dodać kartę płatniczą do Apple Pay i dlaczego warto to zrobić?

Naszą kartę Visa lub MasterCard możemy dodać do systemu płatności mobilnych Apple Pay na dwa sposoby- za pośrednictwem aplikacji bankowej oraz z poziomu Apple Wallet.

1. Aplikacja bankowa

Chcąc to zrobić przez aplikację banku, najpierw upewnijmy się, że na naszym urządzeniu Apple jest zainstalowana jej najnowsza wersja. Jeśli nie, powinniśmy ją zaktualizować. Następnie logujemy się do aplikacji bankowej, wybieramy zakładkę „karty płatnicze”, a w niej tę kartę, którą chcemy dodać do Apple Pay. Zanim dodamy kartę do Apple Wallet musimy udzielić bankowi zgody na przekazywanie danych do Apple. Dzięki temu wszystkie nasze transakcje będą od razu widoczne w aplikacji i wyświetlane w Apple Pay. Po udzieleniu zgody pozostaje już tylko jedno kliknięcie i karta zostaje dodana. Ostatnim krokiem jest przejście do Apple Wallet, gdzie dokończymy dodawanie karty i potwierdzimy je kodem bezpieczeństwa, który otrzymamy SMS-em z naszego banku. W ten sam sposób otrzymasz również potwierdzenie dodania karty do aplikacji.

2. Apple Wallet

Również rozpoczynając proces dodawania karty bezpośrednio w Apple Wallet na samym początku konieczne jest udzielenie zgody na przekazywanie danych z banku do Apple. Możemy to zrobić w trakcie dodawania karty do Apple Wallet lub uprzednio aplikacji mobilnej banku, lub bankowości elektronicznej. Następnie w swoim iPhonie wybieramy w ustawieniach opcję Wallet oraz Apple Pay. Kolejnym krokiem jest zrobienie zdjęcia karty lub wpisanie jej danych ręcznie (podajemy kodCVV2) i weryfikacja danych karty za pomocą kodu SMS otrzymanego z banku.

Zalety dodania karty do Apple Pay są ogromne:
– płatności może działać aż na 9 różnych urządzeniach jednocześnie, są wśród nich przykładowo iPhone, Apple Watch, Mac, i Pad.
– wygodnie i szybko dokonujemy transakcji w aplikacjach, Internecie oraz w sklepach,
– płatności są bezpieczne, ponieważ transakcje zawsze autoryzujesz za pomocą Touch ID lub Face ID, a ponadto zabezpieczasz się dodatkowo, ustawiając wybrane przez siebie kartowe limity transakcyjne w bankowej aplikacji mobilnej.
– do tego typu płatności możesz używać zarówno karty debetowej, jak i kredytowej.
– nie musisz już pamiętać o noszeniu ze sobą portfela z kartami płatniczymi czy gotówką- wszystko, co niezbędne do dokonania zakupów masz zawsze przy sobie w swoim smart fonie.

Jak płacić kartą w Apple Pay?

Obsługa tego typu płatności jest intuicyjna i z pewnością poradzi sobie z nią każdy użytkownik urządzenia Apple. Kartą w Apple Pay możesz płacić w sklepie, aplikacjach oraz Internecie. Sprawdź, jak to zrobić.

1. Sklep

Pierwszym krokiem jest dwukrotne naciśnięcie przycisku Home lub zasilania i uwierzytelnienie się przy pomocy Touch ID lub Face ID. Później wystarczy już po prostu zbliżyć swojego iPhona lub Apple Watch do terminala płatniczego w sklepie lub Puncie usługowym (fryzjer, restauracja i inne). Kwota płatności zostanie pobrana automatycznie i będzie widoczna od razu w aplikacji mobilnej banku i na zestawieniu płatności kartą. Tutaj w odróżnieniu od płacenia plastikową kartą, czy jej wirtualną wersją nie podajesz kodu PIN bez względu na kwotę transakcji.

2. Aplikacje

Za pośrednictwem Apple Pay możesz płacić w aplikacjach używając iPhona lub iPada. To bardzo proste wystarczy, że przy wyborze metody płatności pod koniec dokonywania zakupu, jako metodę płatności wybierzesz Apple Pay. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zatwierdzenie transakcji za pomocą Face lub Touch ID.

3. Internet

Tutaj możliwości jest najwięcej- płatności internetowych możesz bowiem dokonywać przez przeglądarkę Safari na iPhonie, iPadzie oraz MacBooku. Transakcji dokonujesz szybko i bez tworzenia kont i uzupełniania żadnych formularzy. Po prostu robiąc zakupy, wybierasz płatność Apple Pay i zatwierdzasz. Wykonywanie takich transakcji jest możliwe na MacBooku w wersjach Pro z Touch Bar i Touch ID.

W praktyce korzystanie z mobilnej aplikacji bankowej nie jest konieczne, aby płacić za pomocą usługi Apple Pay, warto jednak połączyć używanie tych dwóch aplikacji. Zdecydowanie ułatwia to panowanie nad wydatkami oraz zarządzanie kartami płatniczymi połączonymi z Apple Pay. W razie potrzeby można zawsze szybko i wygodnie zmienić limity transakcyjne lub zablokować czasowo kartę.

Warto również korzystając z aplikacji bankowej założyć konto w walucie. Jeśli masz konto walutowe, a karta, którą dodałeś do Apple Pay, jest do niego podłączona, to również dokonując płatności walutowych, zyskujesz. Nie musisz martwić się o dodatkowe koszty związane z przewalutowaniem, ponieważ należna kwota zostanie automatycznie pobrana z Twojego konta walutowego.

Zostaw komentarz