Darmowa karta kredytowa- to możliwe jeśli zapamiętasz 4 zasady

Korzystanie z kart kredytowych stało się codziennością. Każdego dnia Polacy chętnie wydają środki przyznane w ramach limitu karty na zakupy, spełnianie marzeń i wiele innych wydatków, na które albo nie do końca ich w ogóle stać, albo chwilowo nie mają odłożonych pieniędzy na ich realizacje. Wydanych w naszym kraju jest ponad 6 milionów plastikowych kart. Jeśli będziemy pamiętać o kilku zasadach, użytkowanie kart będzie nie tylko wygodne, ale i darmowe.

Spłata długu na czas

Każda karta kredytowa cechuje się okresem tzw. bezodsetkowym, w którym nie naliczane są odsetki za wykorzystane środki. Zwykle czas ten oscyluje w granicach 50-60 dni. Jeśli spłacimy w określonym czasie całe zobowiązanie nie zapłacimy ani złotówki za pożyczkę.

Miesięczne opłaty

Decydując się na kartę kredytową warto zapoznać się z warunkami proponowanymi przez bank. Często jeśli skorzystamy choć raz z płatności karta będzie za darmo. Coraz częściej jednak obowiązują opłaty albo miesięczne, a częściej roczne i to niezależnie od tego, czy wykorzystujemy limity czy też nie.

Co z wypłata gotówki?

Niestety podjęcie gotówki z bankomatu niemal zawsze kosztuje, i to sporo. Naliczana jest prowizja od wypłaty i w przypadku tym nie ma okresu bezodsetkowego – z chwilą wypłaty naliczane ą odsetki, zatem płacimy dość dużo za takie operacje.

Przelewy

Większość banków wykonanie przelewu z użyciem karty kredytowej uznaje jako operacje gotówkową i postępuje podobnie, jak w przypadku wypłaty gotówki z bankomatu – nalicza prowizje i odsetki od chwili operacji, bez okresu zwolnionego od oprocentowania.

Jeśli chcemy korzystać z karty świadomie i tanio warto pomyśleć, jakie koszty dodatkowe przyjdzie nam zapłacić za konkretną operacje. Jeśli będziemy uważni i poznamy zasady działania kart kredytowych korzystanie może być przyjemne i całkiem opłacalne, a na pewno pomocne w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. Zatem wybierając kartę należy zapoznać się z warunkami umowy, poznać tabele opłat i prowizji banku oraz mieć na uwadze powyższe wskazówki. Dzięki temu drobne pożyczki mogą być zupełnie gratisowe, wystarczy tylko pamiętać dodatkowo o spłacie zobowiązania na czas.

Leave a Reply