Dlaczego warto korzystać z porównywarek finansowych?

W dobie stale rozwijającego się Internetu coraz częściej w sieci można natknąć się na różne porównywarki finansowe. Czym są? W skrócie pomocą dla klientów, pozwalającą szybko i bezpłatnie zestawić kilka ofert, by wybrać tą najkorzystniejszą. Takie porównywarki przedstawiają wady i zalety wybranych produktów, których na rynku jest coraz więcej i trudno nadążyć nad zmianami i promocyjnymi warunkami setek banków i instytucji kredytowych. Dodatkowo często poparte są opiniami klientów, którzy już skorzystali z konkretnej oferty.

Co można zyskać porównując?

Bardzo wiele. Przede wszystkim czas. Dzięki danym zgromadzonym w serwisach porównania zawierają informacje niezbędne do podjęcia wstępnej decyzji – okres, kwotę, oprocentowanie, promocje i uwarunkowania kredytu. Dzięki takim danym jesteśmy w stanie, nawet bez fachowej wiedzy w temacie, stwierdzić, który produkt jest najbardziej dostosowany do naszych potrzeb a także, który najtańszy. W przypadku wątpliwości zawsze można wybrać się do przedstawiciela wybranej firmy, by potwierdzić lub zweryfikować dane z porównywarki. Dzięki takiemu wyszukiwaniu ofert mamy też możliwość zaoszczędzić, w perspektywie czasu – wybierzemy przecież najtańszą ofertę, z najniższym oprocentowaniem, kosztami, marżą czy prowizją. Do samego wyboru oferty nie są potrzebne dane osobowe i informacje o np. dochodach, innych zobowiązaniach. Często porównywarki posiadają możliwość przekierowania do konkretnej oferty, danego banku/ instytucji – wówczas możliwa jest nawet (już po określeniu wymaganych pozycji wniosku) symulacja naszego kredytu, z podaniem kwoty do spłaty, miesięcznych rat itd.

Pożyczanie pieniędzy nie należy do przyjemności, jednak czasem jest nieuniknione do załatania dziury w domowym budżecie, lub uregulowania nieprzewidzianych należności. Zamiast tracić czas i biegać po placówkach firm i banków, warto poświęcić chwilę na sprawdzenie i porównanie kilkunastu ofert w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu. Warto pamiętać, aby wybierać strony zaufane, sprawdzone i na bieżąco aktualizowane – dzięki temu unikniemy rozczarowań podczas wizyty w banku czy firmie kredytowej.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply