Kredyty bez BIK dla przedsiębiorców

Jeśli składamy w banku wniosek o jakiś kredyt, możemy być pewni, ze zostanie dokładnie prześwietlona nasza przeszłość kredytowa. Bank sprawdzi m.in. czy w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) nie odnotowano jakichś spóźnień w spłacaniu poprzednich pożyczek. Jeżeli okaże się, że w przeszłości mieliśmy jakieś trudności ze spłatą swoich zobowiązań, bank naszego wniosku nie rozpatrzy pozytywnie. Dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorstw. W tym drugim przypadku jest o kredyt nawet trudniej, bowiem firmy muszą dodatkowo wykazywać się idealnie terminowym regulowaniem zobowiązań w US i ZUS. Wyjściem mogą być nowoczesne kredyty bez BIK dla przedsiębiorców.

Jak łatwo się domyślić, kredyt bez BIK dla firm to oferta, którą proponują nam przede wszystkim prywatne instytucje zajmujące się pożyczaniem kapitału. Ich oferta jest szczególnie korzystania dla firm nowych na rynku, które potrzebują pieniędzy, by móc wypłynąć na szersze wody biznesu oraz dla tych firm, które mają przejściowe problemy z wypłacalnością. Naturalnie wiele przedsiębiorstw szuka także korzystnych kredytów bez BIK, które można przeznaczyć na rozmaite inwestycje. Mowa tu o kredytach obrotowych bez BIK. W Internecie znajdziemy obecnie wiele ofert skierowanych w głównej mierze do mniejszych i większych przedsiębiorstw, mamy zatem z czego wybierać. Co ważne, firmy, które oferują nam kredyty bez BIK chętnie udzielają pożyczek nawet tym przedsiębiorstwo, które dopiero co zaczynają swoją działalnością. Jest to pewnym ewenementem, ponieważ banki kierują swoja ofertę kredytową tylko do tych firm, które działają już minimum 6 – 12 miesięcy.

Kredyt bez BIK, z racji uproszczonej procedury, można otrzymać znacznie szybciej niż typowy kredyt bankowy. Dość często na decyzje kredytowa czekamy jedynie kilka godzin. Tylko w przypadkach, gdy w grę wchodzą kredyty na kwoty rzędu 100 000 – 300 000 zł czas na decyzje kredytowa wydłuża się do 1 – 3 dni.

Ponieważ w przypadku kredytów dla przedsiębiorców wchodzą w grę dość spore kwoty, zdarza się, że firmy kredytowe proszą o jakieś dodatkowe zabezpieczenie pożyczki bez BIK. Nie należy się temu dziwić, ostatecznie pożyczka taka jest z punktu widzenia kredytodawcy bardzo ryzykowna – w końcu pieniądze trafiają do osoby, firmy, której nie znamy i której przeszłości kredytowej nie mamy możliwości sprawdzić. Pierwszym „zabezpieczeniem” kredytu bez BIK, które od razu możemy zauważyć, jest jego wyższe oprocentowanie. Ponadto dość często bywa tak, że od kredytobiorcy wymagane jest wykup ubezpieczenia pożyczki lub weksla in blanco. W niektórych sytuacjach z kolei konieczne jest przedstawienie poręczenia ze strony osoby trzeciej. Standardem jest również zabezpieczanie kredytów bez BIK hipoteką.

Obecnie firmy kredytowe starają się udostępniać swoim klientom różne warianty popularnych kredytów bez BIK dla firm. Standardem są kredyty inwestycyjne i hipoteczne – bardzo często okres kredytowania w takich przypadkach zbliżony jest do bankowy i wynosi nawet powyżej 30 lat. Z tego względu można założyć, że nawet mimo wyższego oprocentowania, nie będzie nam ciężko spłacać rat kredytu. Jeśli kredyt bez BIK chcemy przeznaczyć na spłatę kilku różnych zobowiązań, warto zapytać o kredyt konsolidacyjny – w tym przypadku termin spłaty kolejnych rat i ich wysokość na pewno zostanie dostosowana do aktualnej kondycji naszego przedsiębiorstwa. Oczywiście możliwe są także kredyty gotówkowe i samochodowe dla firm, przy których nie sprawdza się historii kredytobiorcy w BIK.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply