Jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie?

Do inwestowania na giełdzie trzeba podchodzić ostrożnie i pomału. Nie można liczyć na to, że zawsze będziemy osiągali zyski. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie po co chcemy inwestować na giełdzie? Jest to istotne, ponieważ zarówno zbyt duże wymagania jak i lekkomyślność nie przyniosą nam pozytywnych rezultatów. Musimy się nauczyć kontrolować emocje, ponieważ nie są one dobrym doradcą w finansach.

Na dobry początek jednak, zanim zaczniemy planować wszelkie strategie i już będziemy dysponowali nie zarobionymi jeszcze pieniędzmi, musimy się udać do biura maklerskiego aby założyć konto. Samo otwarcie konta jest z reguły bezpłatne, jednak za wszelkie operacje z nim związane ponosimy odpowiednie koszty.

Kolejnym etapem jest wykonanie analizy. Mamy tu do czynienia z analizą techniczną dzięki, której możemy się dowiedzieć co się będzie działo na rynku w najbliższym czasie. Wiąże się ona z ryzykiem, ponieważ sytuacja na rynku może się nagle diametralnie zmienić. Drugim rodzajem jest analiza fundamentalna opierająca się na wskaźnikach makroekonomicznych. Nie wszystko można jednak dzięki niej przewidzieć. W obu przypadkach należy jednak pamiętać, że są to ustalenia, które nie zawsze się sprawdzają.

Bardzo dobrym „treningiem” ,zanim w ogóle zaczniemy na poważnie grać na giełdzie, jest tak zwana wersja demo takiego rachunku. Polega to na tym, że zakładamy za darmo taki rachunek i za jego pomocą ćwiczymy swoje umiejętności w zakresie inwestycji giełdowych oraz podejmowania odpowiednich decyzji, a więc również dokonywania analiz. Nie dysponujemy oczywiście prawdziwymi pieniędzmi, mamy do dyspozycji pieniądze wirtualne. Dopiero kiedy dojdziemy do wniosku, że już wiemy odpowiednio dużo możemy przenieść swoje inwestycje w rzeczywisty świat.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply