Jak zapanować nad długami za pomocą pożyczki hipotecznej lub karty kredytowej?

Chociaż dużo mówi się o kredytach konsolidacyjnych, to w niektórych przypadkach nie będzie to dobre rozwiązanie, które pozwoli nam przejąć kontrolę nad swoimi długami, szczególnie jeżeli zobowiązania finansowe są wysokie. W tym wypadku dobrą alternatywą dla konsolidacji może okazać się pożyczka hipoteczna albo karta kredytowa. W jakich sytuacjach takie rozwiązanie się sprawdzi?

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna to dosyć dobra alternatywa dla zwykłego kredytu konsolidacyjnego. Jest to jedna z najtańszych pożyczek, jakie są dostępne na rynku – ma niskie oprocentowanie, ale równocześnie porządne zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomość. Taką pożyczkę można zaciągnąć na dowolny cel i okres czasu. Decydując się na pożyczkę hipoteczną, będziemy mogli bardzo szybko spłacić zobowiązania finansowe, przy czym warto wyliczyć ile na tym zyskamy oraz czy nie odbije się to na naszym domowym budżecie.

Expander kontakt

Karta kredytowa

Chociaż myśląc o karcie kredytowej, zazwyczaj przychodzą nam na myśl złe skojarzenia, w przypadku niedużego kredytu, może okazać się ona dobrym sposobem na to, aby móc szybko spłacić zobowiązania finansowe. Kartę kredytową należy potraktować w tym wypadku jako mały kredyt i to w zasadzie darmowy o ile spłacimy ją w odpowiednim terminie. Limit karty kredytowej może być różny w zależności od dochodów oraz ogólnej sytuacji finansowej wnioskującego. Nawet w przypadku niskiego wynagrodzenia możemy liczyć na limit kredytowy od 2000-3000 złotych.
Oczywiście karta kredytowa nie jest dla każdego – osoby, które nie potrafią zarządzać swoim budżetem i mają skłonności do nadmiernego wydawania pieniędzy, nie powinny decydować się na takie rozwiązanie, gdyż istnieje dużo ryzyko, że popadną w jeszcze większe finansowe tarapaty.

Jak wyjść z finansowych tarapatów?

Jeżeli mamy zobowiązania finansowe, które nadwrężają nasz budżet, warto szukać rozwiązań, które pomogą nam zmniejszyć raty kredytowe. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale z bankiem można negocjować warunki spłaty kredytów i warto to robić, gdy chcemy otrzymać możliwie najlepszą ofertę.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply