Kredyty bez zaświadczeń

Osoby ubiegające się o kredyt w tradycyjnym banku zgodnie potwierdzają, że pewien problem stanowią liczne formalności, które trzeba dopełnić i zaświadczenia, które trzeba donieść. Wszyscy doskonale wiemy, że banki sprawdzają zawsze nasze dochody praz przeszłość kredytową. W przypadku przedsiębiorców bierze się także pod uwagę, czy zawsze punktualnie opłacają składki ZUS i czy na czas odprowadzają podatki. Wszyscy wiemy, że wcale nie tak trudno jest spóźnić się z jakimś zobowiązaniem, jednak zdarza się, że takie spóźnienie rujnuje nasze przyszłe szanse na kredyt w banku. W takich sytuacjach pozostaje jedynie kredyt bez zaświadczeń, który proponują nam tzw. parabanki.

Kredyty bez zaświadczeń to dobre rozwiązanie, jeśli z różnych przyczyn dla tradycyjnych banków nie jesteśmy wiarygodnym kredytobiorcą. Firmy prywatne mają mniej restrykcyjne podejście do klientów. Przede wszystkim nie sprawdzają ich przeszłości w BIK, co w wielu o przypadkach jest naprawdę bardzo ważne. Zwykle musimy jednie potwierdzić nasze dane osobowe, dlatego też kredyty tego typu nazywa się często także kredytami na dowód. Nie trzeba za to okazywać żadnych zaświadczeń o dochodach, zatrudnieniu, wysokości renty czy emerytury. Nie trzeba chyba podkreślać, jak istotne są tego rodzaju ułatwienia, gdy o kredyt ubiega się np. osoba bezrobotna lub taka, która potrzebuje środków na spłatę innego zadłużenia. Oczywiście osoby takie powinny mieć świadomość, że także kredyt bez zaświadczeń jest zobowiązaniem, które trzeba spłacać terminowo, zatem dobrze byłoby w rozmowie z ekspertem danej instytucji finansowej w sposób racjonalny określić, jakiej wysokości raty jesteśmy w stanie spłacać.

Jeśli zatem zależy na, na wzięciu kredytu, który nie wymagałby żadnych bardziej zaawansowanych formalności oraz okazywania zaświadczeń o uzyskiwanych przychodach (co niejednokrotnie jest po prostu z różnych przyczyn niewygodne), warto zastanowić się nad ofertą kredytów bez zaświadczeń. Są one na tyle łatwo dostępne, że w zasadzie każdy może być pewien, że uda mu się skorzystać z tego typu zastrzyku gotówki – co ważne pieniądze szybko trafią albo do naszych rąk albo na wskazany rachunek bankowy. Kredyt bez zaświadczeń, jeśli dotyczy niezbyt wysokiej kwoty, nie pociąga za sobą konieczności ustanawiania żadnych jego zabezpieczeń. Większość instytucji parabankowych rezygnuje również z poręczeń osób trzecich, zwykle nie jest wymagana także zgoda współmałżonka. Sadząc z tego opisu, kredyty bez zaświadczeń mają same zalety. Niestety tak nie jest – warto zapoznać się także z minusami tej formy kredytowania.

Przede wszystkim kredyt bez zaświadczeń równoznaczny jest z tym, że pożyczyć możemy tylko race zje niewielką sumę. W przypadku większych wydatków taka pożyczka nie zawsze może wystarczyć. Kolejnym, dość istotnym, minusem tego sposobu kredytowania jest wysokie oprocentowania – znacznie przewyższa ono oprocentowanie oferowanych w standardowych bankach kredytów gotówkowych. Dodatkowo jeszcze wiele firm para bankowych dolicza różne opłaty, o których na początku nie informuje się potencjalnych dłużników. Dość często konieczne jest także wykupienie jakiegoś ubezpieczenia, które ma danej firmie zrekompensować ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy zupełnie nieznanej, niesprawdzonej osobie. Kolejną wadą kredytów bez zaświadczeń jest fakt, że jakakolwiek zwłoka w spłacaniu rat oznacza nałożenie na osobę zadłużonych dość wysokich kar finansowych.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply