Start in Poland, czyli o dotacjach dla start-upów 2016

Dotychczasowe zasady przydzielania dotacji dla młodych firm, uległy zmianom. Rok 2016 przyniósł nowe możliwości. Okazuje się, że Ministerstwo Rozwoju nosi się z zamiarem zainwestowania w polską przedsiębiorczość i innowacyjność.

Szansa dla start-upów

Młodzi przedsiębiorcy nie mają doświadczenia w prowadzeniu biznesu, poza tym zazwyczaj brakuje im środków finansowych na zrealizowanie swoich planów. Aby wspomóc ich działalność, Ministerstwo Rozwoju ma w planach motywować menadżerów spółek Skarbu Państwa, aby zaczęły z nimi współpracować. To dobry sposób, aby znaleźć nowe, innowacyjne pomysły, które połączą start-upy z firmami państwowymi.

To zadanie ma ułatwić specjalny program o nazwie „Start in Poland”, mający na celu kojarzenie państwowych firm z nowymi przedsiębiorcami, którzy dopiero startują ze swoją działalnością. Korzyści z takiego porozumienia mają być obopólne. Start-upy mają za zadanie tchnąć w firmy państwowe nowe życie i dostarczyć im świeżych pomysłów, natomiast spółki państwowe mają pomóc początkującym przedsiębiorcom wejść na rynek, a także ułatwić im dostęp do wiedzy eksperckiej. W praktyce miałoby to wyglądać tak, że firmy państwowe zapraszałyby młodych przedsiębiorców, którzy oferowaliby nowoczesne rozwiązania mające na celu zwiększenie konkrecyjności oraz wydajności. Poszczególnie przedsiębiorstwa Skarbu Państwa funkcjonowałyby jako partnerzy branżowi, każde byłoby odpowiedzialne za konkretną branżę.

Dotacje

Oprócz programu Start in Poland, Ministerstwa Rozwoju planuje powołać również do życia fundusz, który ma dostarczać środki finansowe dla nowopowstałych firm w zamian za udziały. Dzięki temu młode przedsiębiorstwa mogłoby szybciej się rozwijać. W tym momencie opisane rozwiązania są dopiero na etapie analiz, nie mniej jednak jeżeli zostaną wprowadzone w życie ten rok może okazać się przełomowy dla start-upów.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie październik 2021
Kredyty konsolidacyjne porównanie październik 2021
Pożyczki hipoteczne porównanie październik 2021
Karty kredytowe porównanie październik 2021
Konta osobiste porównanie październik 2021
Lokaty bankowe porównanie październik 2021
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Zostaw komentarz