Kredyt na remont mieszkania

Chociaż na rynku nieruchomości nie brakuje mieszkań ani domów, bardzo często stoją one puste. Spowodowane jest to przede wszystkim trudną sytuacją finansową Polaków i zawyżonymi wymaganiami deweloperów i firm budowlanych. Właśnie z tego powodu wielu ludzi nie może zdecydować się na zakup własnego mieszkania, postanawia zatem zainwestować w to, które już posiada. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zazwyczaj remont.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie go sfinansować, możemy ubiegać się o kredyt w każdym banku. Obecnie, instytucja to pożycza pieniądze na różne cele, nie tylko kupno samochodu czy domu, ale także na nieco tańsze potrzeby. Jeżeli chodzi o rozwiązania formalne, mamy tutaj kilka opcji do wyboru. Tak naprawdę jednak wszystkie uzależnione są od naszych dochodów, stanu konta oraz zdolności kredytowej. Są bowiem banki, które pozwalają swoim klientom na korzystanie z tak zwanej karty debetowej. Limit ustalany jest indywidualnie dla każdej osoby, ale tak już wspomniano, liczy się przede wszystkim zdolność do samodzielnej spłaty zaciągniętego długu. Posiadając kartę debetową, nie musimy z naszych poczynań tłumaczyć się bankowi, po prostu korzystamy z tego przywileju. Potem oczywiście musimy spłacić wszystko co do grosza, mamy na to jednak stosunkowo dużo czasu.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy nasze mieszkanie wymaga generalnego remontu. Nie chodzi tylko o wymianę płytek i paneli, ale również zamontowanie nowych okien, instalacji, wyposażenie łazienki i kuchni. Wtedy karta debetowa zwykle okazuje się złym rozwiązaniem i konieczne jest poszukiwanie innego. Jeżeli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową i stałe zatrudnienie, bank bardzo chętnie udzieli nam kredytu na remont mieszkania. Wówczas wymaga się od klienta, by jasno określił swój cel, a następnie bank ma prawo do kontroli.

Formalnych rozwiązań jest znacznie więcej. Czasami banki polecają w tym celu zaciągnięcie kredytu hipotecznego, innym razem zaś skorzystanie z rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego. Jeżeli natomiast wziąć pod uwagę oprocentowanie takiego kredytu, nie różni się ono od innych usług, jakie oferują nam banki. Wszystko zależy oczywiście od kwoty, która zdecyduje się pożyczyć nam bank.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply