Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego?

Pożyczki i kredyty to jedne z najpopularniejszych sposobów na szybkie pozyskanie gotówki. Oczywiście nie każdy będzie mógł otrzymać kredyt, wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej, czyli realnej możliwości terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Jak bank oblicza zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa obliczana jest na zasadzie różnicy dochodów netto oraz stałych wydatków. Oprócz tego bank będzie brał pod uwagę również takie czynniki jak wiek, wykształcenie, staż pracy, zajmowane stanowisko, stan cywilny czy historia kredytowa. Ważne jest również źródło uzyskiwania dochodów, które będziemy zobowiązani odpowiednio udokumentować. Większość banków przydziela kredyt, jeżeli rata spłaty nie przekracza połowy naszych wolnych przychodów miesięcznych. Oczywiście, im wyższą kwotę będziemy chcieli otrzymać, tym skrupulatniej będziemy sprawdzani. To, czy dostaniemy kredyt gotówkowy w dużej mierze będzie zależeć od nas. Wbrew pozorom mamy spory wpływ na decyzję banku.

Expander kontakt

Sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej

Każdy bank ma inne zasady przydzielania kredytów gotówkowych, nie mniej jednak zazwyczaj brane są pod uwagę podobne czynniki. Pierwszą przeszkodą w otrzymaniu kredytu może okazać się brak historii kredytowej. Jeżeli do tej pory, nigdy nie braliśmy żadnego kredytu, bank będzie miał problem z określeniem naszej wiarygodności. Nawet kredyt na niewielką sumę, buduje pozytywną historię kredytową, także warto o tym pomyśleć.

Dużym błędem jest składanie wniosków w zbyt wielu bankach, im więcej złożymy zapytań, tym trudniej będzie nam dostać pozytywną odpowiedź. Dzieje się tak, ponieważ banki nie zawsze mają wygląd do informacji czy uzyskaliśmy kredyt, czy z niego zrezygnowaliśmy, tak więc może założyć, że już dostaliśmy pożyczkę. Kolejna rzecz to wybór nieodpowiedniej oferty. Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na dodatkowe koszty typu ubezpieczenie czy prowizja. Istotny jest również okresu, na jaki chcemy wziąć kredyt. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który jest najlepiej zorientowaną osobą w wymaganiach poszczególnych pożyczkodawców.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply