Kredyt przez SMS

Już od dawna ubieganie się o kredyt nie oznacza bynajmniej stania w długich kolejkach w baku lub gromadzenia licznych zaświadczeń dotyczących naszej sytuacji finansowej. Obecnie całą procedurę możemy znacznie uprościć. Jedną z dość ciekawych możliwości są kredyty przez SMS. Tego rodzaju pożyczki stają się coraz bardziej cenione zwłaszcza wśród tych osób, które maja przejściowe problemy finansowe lub po prostu potrzebują gotówki bardzo pilnie. Pożyczka przez SMS to w takich przypadkach najszybszy sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy bez konieczności załatwiania męczących formalności.

Firmy oferujące pożyczki przez SMS zwykle działają w taki sposób, by maksymalnie odciążyć klienta. Przeważnie wystarczy jedynie wysłać SMS na podany numer telefonu (zazwyczaj w zależności od potrzebnej kwoty wybiera się jeden z dostępnych numerów, ewentualnie w treści SMS-a trzeba wpisać interesującą nas kwotę). Najdalej po kilkunastu minutach oddzwoni do as na pewno konsultant firmy udzielających pożyczek przez SMS. Po krótkiej rozmowie, w trakcie której poruszony zostanie temat dogodnej dla nas spłaty kredytu oraz naszych możliwości, ustalony zostanie dogodny dla nas termin płatności oraz wysokość rat i sposób ich uiszczania.

Dużym atutem pożyczek przez SMS jest fakt, że przeznaczone są one praktycznie dla wszystkich pełnoletnich osób, które są w stanie udokumentować źródło swoich dochodów (dochody te nie muszą być tak wysokie jak wtedy, gdy chcemy wziąć kredyt w banku). Firmy prywatnie nie sprawdzają historii dłużników w BIK, zatem nie trzeba się martwic ewentualnymi dawnymi problemami ze spłatą długów. Trzeba dodać, że uzyskanie pożyczki przez SMS zajmuje zwykle chwilę – jeśli zatem ktoś potrzebuje gotówki na jakiś bardzo pilny cel, jest to doskonałe wyjście. Konieczne jest jednak potwierdzenie tożsamości klienta i jego danych kontaktowych. Nie ma jednak obaw, że sam proces weryfikacji w jakikolwiek sposób wydłuży cała procedurę udzielenia kredytu. Weryfikacja tożsamości może przebiec szybko, jeśli zdecydujemy się na dokonanie przelewu weryfikacyjnego na konto firmy pożyczkowe, przeważnie jest to zaledwie wydatek 1 grosza. W ten sposób, kontrahent może łatwo ustalić nasze dane po sprawdzeniu w historii swego rachunku bankowego, skąd i od kogo wpłynęła opłata weryfikacyjną. Innym sposobem, aby potwierdzić nasze dane, gdy chcemy wziąć pożyczkę przez SMS, jest zdecydowanie się na odebranie pieniędzy na poczcie lub w banku i okazanie ważnego dowodu osobistego (między innymi stąd wzięło się określenie: „pożyczka na dowód”). Naturalnie można także wysłać mailem skan dowodu osobistego i wyciągu z rachunku bankowego na adres danej firmy – zwykle również przy takiej weryfikacji, możemy być pewni, ze najdalej w godzinę od złożenia wniosku o pożyczkę przez SMS pieniądze znajdą się na naszym koncie.

Oczywiście, jeśli po jakimś czasie zdecydujemy się po raz kolejny wziąć kredyt przez SMS w tej samej firmie, nie musimy ponownie przechodzić całej procedury weryfikacyjnej.

Jakie kwoty wchodzą w grę, gdy mowa o kredytach przez SMS? Zasadniczo można pożyczyć nawet już tak małe sumy jak 100 – 200 zł, najczęściej maksymalną sumą kredytu tego rodzaju wynosi około 1000 zł. Są jednak i takie firmy pożyczkowe, które swoim klientom oferują nawet i kilka tysięcy. W tym przypadku jednak wymagane są zazwyczaj jakieś dodatkowe zabezpieczenia np. ubezpieczenie pożyczki, niejednokrotnie wzrasta tez jej oprocentowanie.

Te zestawienia mogą Cię również zainteresować:
Kredyty hipoteczne porównanie maj 2022
Kredyty konsolidacyjne porównanie maj 2022
Pożyczki hipoteczne porównanie maj 2022
Karty kredytowe porównanie maj 2022
Konta osobiste porównanie maj 2022
Lokaty bankowe porównanie maj 2022
Kalkulator zdolności kredytowej 2021

Leave a Reply